نرده آلومینیومی

نرده آلومینیومی

نرده آلومینیومی چیست ؟

نرده آلومینیومی از یراق آلات آلومینیوم برای اتصالات بهتر و پروفیل آلومینیوم ساخته شده است.آنها علاوه بر ایجاد امنیت برای فضاهای باز مثل راه پله ها و بالکن و غیره بر زیبایی فضا می افزاید.لوله های آلومینیومی رنگ شفاف دارند و نیاز به آبکاری ندارند. مقاومت زیاد در مقابل حرارت و اشتعال و همچنین قابلیت ضد زنگ این نرده ها آنها را تبدیل به گزینه اصلی در ساخت و ساز و معماری کرده است.

برا ی شناخت بیشتر آلو مینیوم بهتر است تا از تاریخچه کاربرد آن اگاهی داشته باشیم. به طور مختصر می توان گفت: اولین موارد استفاده از آن مربوط به قرن پنجم میلادی می باشد. در گذشته استفاده از آلومینیوم برای رنگ کردن ، پانسمان زخم ها و بعنوان فلز دفاعی چشمگیر بوده است.

 

 

مزایای استفاده از نرده های آلومینیومی:

  1. مقاومت بالا در مقابل خوردگی و زنگ زدگی در مناطق شرجی
  2. سبک و کم وزن بودن
  3. امکان جوش پذیری و نصب راحت و سریع آنها
  4. عدم نیاز به جوش پذیری و آبکاری و رنگ کردن
  5. استحکام مناسب در مقابل فشار و ضرب دیدگی

کاربرد های آلومینیوم :

آلومینیوم بعنوان یکی از پرکاربردترین فلزات غیر آهنی شناخته می شود .با ترکیب این فلز با آلیاژهای دیگری از جمله مس،منیزیم، منگنز، سیلیکن و …. می توان فلزی با کاربرد های بیشتر به دست آورد.

استفاده از آن در صنعت هواپیمایی و کشتی ها و ساخت ماشین هاو وسایل حمل و نقل

بعنوان فلزی کم خطر و غیر سمی در بسته بندی قوطی ها

کاربرد بسیار در صنعت ساخت و ساز و معماری

همچنین در ساخت بسیاری از وسایل پزشکی و لوازم خانگی از آلومینیوم استفاده می شود.

 

سخن پایانی: در این مقاله درمورد تاریخچه آلومینیوم و موارد استفاده آن صحبت کردیم. از نرده های آلو مینیومی و دلایل انتخاب آنها در ساختمان سازی سخن گفتیم. امیدواریم با شناخت و آگاهی بدست آمده توانایی انتخاب مناسب را پیدا کرده باشید.